موقعیت:

هفت تن از بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور اعلام کرده‌اند که پس از برگزاری مسابقۀ دوستانۀ امروز در برابر قرقیزستان از تیم ملی فوتبال کشور خداحافظی می‌کنند.
اسلام‌الدین امیری، کپتان تیم ملی در صفحۀ فیس‌بوکش با افشای نام‌های هفت ملی‌پوش فوتبال کشور که در طول چند سال گذشته، همواره عضو ثابت تیم‌های ملی کشور بوده‌اند گفته‌ است، «بنابه مشکلات که داریم» از تیم ملی فوتبال کشور خداحافظی می‌کنیم.

The following Players 1- Islam Amiri (Captain)2- Mujtaba faiz 3- Belal Arezou 4- Rafi Barekzai5- Hashmtullah…

Posted by Zohib Islam Amiri on Sunday, March 29, 2015

امیری در گزارش دیگر، دلیل کناره‌گیری‌ این گروه از تیم ملی را اختلاف‌ها میان اعضای تیم ملی داخلی و اعضای بیرونی این تیم، به ویژه آن‌های که از آلمان آمده‌اند توصیف کرده است. امیری گفته است که با فدراسیون مشکل ندارند؛ اما به بازی‌کنان که از خارج به تیم ملی پیوسته‌اند صلاحیت و امتیاز بیشتر داده می‌شود و به بازی‌کنان داخلی هیچ‌گونه صلاحیت و امتیازی قایل نمی‌شود و این بازی‌کنان برخورد مناسبی با بازی‌کنان داخلی ندارند.

اسلام‌الدين اميری، بلال آرزو، مجتبي فيض، رفيع باركزي، امرالدين شريفي، فرزاد عطائي، حشمت‌الله باركزی با انتشار یک عکس دسته‌جمعی از این تیم گفته‌اند که کناره‌گیری می‌کنند.

در همین‌حال، نزدیک به شش هزار نفر خبر کناره‌گیری هفت عضو تیم ملی را در صفحۀ فیس‌بوک کپتان تیم ملی «پسندیده‌» یا لایک کرده‌اند و بیش از ۵۰۰ نفر زیر آن کامنت گذاشته‌اند. اغلب این کسانی که کامنت گذاشته‌اند ضمن روشن شدن دلیل برکناری گروهی آن‌ها گفته‌اند که از تیم کنار نروند. اما گروهی آن‌ها را متهم کرده و گفته‌اند که شما عشقی به وطن و فوتبال نداشته‌اید که حالا در این مرحله کنار می‌روید.

تیم ملی فوتبال افغانستان

تیم ملی فوتبال افغانستان

واکنش‌ها پس نشر خبر خداحافظی

کاربری به نام پرنسس افغانستان گفته است: واقعاً از شما انتظار هم‌چین رفتاری نیست؛ بعضی ازشما بزرگان تیم ملی هستید، خصوصا آقای امیری. تیم ملی تازه داره جون میگیره تازه شناخته شده به عنوان تیم ملی واقعا هنوز معلوم نیست چه اتفاقی افتاده چه کاری مسئولین بر خلاف نظر شما انجام دادن که شما این تصمیم رو گرفتین واقعا تصمیم خیلی خیلی بدی هست.
و نشان دادید…… واقعا دلتون با تیم ملی نبوده شما هم مثل تمام ما افغان‌ها که فقط و فقط بخاطر نفع شخصی خود کاری می‌کنیم اومدید تیم ملی و حال کنار می‌روید.

کابر دیگر به نام تمیم امیری گفته است: قط يك جمله برايتان بگم، شما يك نگاه به مردمى كه براى تماشاى فوتبال ايران افغانستان امروز آمدند بیاندازيد اگر واقعاً براى تيم ملى بازى مى‌كرديد تا حالا، هيچ‌وقت تيم ملى را ترك نمى‌گفتيد والا اگر نان خوردن هم نداشته باشيد شما جوانان بيرق داران افغانستان در زمين‌هاى فوتبال هستيد و باجوانانى كه شب‌و‌روز را به دور از خانوادهاي‌شان در مرزهاى اين مرزوبوم ايستاده‌اند و نميزارن بيرق با افتخار ما به زمين بيافتد چه فرقى داريد؟ آيا آن‌ها انسان نيستند؟ ايا آن‌ها مشكل خانوادگى ندارند؟ آيا آن‌ها دل ندارند؟ آيا آن‌ها زندگى را دوست ندارند؟ ولى بخاطر بالا نگهداشتن بيرق عزيزمان از همه چيز گذشته‌اند وحالا شما به خودتان نگاه كنيد و قضاوت كنيد.

واکنش‌ها پس از آن که دلیل کناره‌گیری روشن شد

اما پس از آن که امیری دلیل کناره‌گیری‌ خودشان از تیم ملی را در صفحۀ فیس‌بوکش نوشت نیز هزاران نفر زیر آن کامنت گذاشته و آن‌را پسندیده‌اند.

سلام هموطنان عزيز : در اين روزها از طريق رسانه هاي نوشتاري بعضي از شايعات بخش شده كه دليل بركنار رفتن اين بازيكنان ضعي…

Posted by Zohib Islam Amiri on Monday, March 30, 2015

محمدعمر افغان گفته است: بدون شک که مشکل‌تان قابل درک و توجه است؛ ولی شما بازی‌کنان برای افغانستان برای ملت افغانستان بازی می‌کنید، نه برای چند نفر خاص! از اینرو تیم ملی را ترک نکنید.

نظرمحمد واحدی دیگر کاربر فیس‌بوک گفته است: به نظر نیک همه دوستان موافق‌ام؛ اما تمام مشکلات‌ها حل شدنی است. لطفا زود تصمیم نگیرید خدا نه خواسته باعث افت تیم افتخار آفرین فوتبال کشور نشود.

نورالله احمدی گفته است: جوانان عزيز چرا همۀ شما از مشكلات فرار مي‌كنيد؟ چرا با مشکلات مقابله نمي‌كنيد؟ نام این افراد را افشا کنید و خواستارحل این مشکلات شوید.

بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان

بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان

در حالی که مسئولان فدراسیون فوتبال در این مورد واکنش رسمی نشان نداده است؛ اما امیدواری می‌رود که این مشکل رفع شود و دولت نیز در این زمینۀ توجه جدی داشته باشد و مساله را پیگیری کند.

[poll id=”3″]

بیشتر بخوانید: حضور افغان‌ها در ورزشگاه آزادی، ایرانیان را متعجب کرد

(۲۱)

تیم ملی فوتبال کشور در آستانۀ فروپاشی؟

درباره نویسنده
-